návod - kamínková fólie

Postup při práci s kamínkovou fólií:
* Vybalte kamínkovou fólii z přepravního kartonu. Opatrně odstraňte spodní i vrchní průhlednou ochrannou fólii.
* Kamínkovou fólii vždy uchovávejte v suchu, při pokojové teplotě, mimo dosah slunečních paprsků.
* K zafixování kamínkové fólie je třeba správná teplota, tlak a doba, aby došlo k rozpuštění lepidla a k přilepení kamínku na látku. Doba a teplota zažehlování závisí na způsobu zažehlení, na tloušťce tkaniny a na velikosti kamínků. Těžší tkaniny (džínsovina) potřebují více času a lehké látky (hedvábí) času méně...
* U jemných tkanin doporučujeme zažehlovat přes ochranný papír.
* Doproručujeme vždy před zažehlováním fólie provést aplikační test, tj. vyzkoušejte, zda je látka vhodná k nažehlování (snese teploty 165-170°C) a vyzkoušejte teplotu a dobu zažehlování.
* Fólii opatrně nařežte ostrým nožem na požadovaný rozměr. Fólii nikdy neřežte přes kameny, řežte vždy mezerou mezi kameny.
* Při zažehlování látku položte na rovnou podložku, fólii s kameny umístěte stranou s lepidlem na látku (kameny nahoru).
* V případě, že zvolíte zažehlovaní přes spodní (rubovou) vrstvu, snižte dobu zažehlování.   

Postup při zažehlování fólie žehličkou:
U napařovací  žehličky vypněte napařování. Nastavte žehličku na stupeň pro žehlení bavlny cca 165-170°C . Přiložte horkou žehličku a jemným tlakem přitlačte (cca 10-18 sekund). Žehličkou nepohybujte do stran, pouze ji shora přikládejte, aby nedošlo k posunutí kamínků. Po zažehlení zkontrolujte, zda nedošlo k průsaku lepidla a slepení textilie nebo jejímu přilepení k podkladu. Tkaninu s kamínkovou fólií nechte chvíli zchladnout. Pokud kamínková fólie nedrží pevně na tkanině, fólii nesundávejte a zažehlete ještě jednou.
Postup při zažehlování fólie v zažehlovacím lisu:
Nastavte střední tlak cca 2-3 bar, teplotu 165-170°C a dobu cca 10-18 sekund, zažehlete. Po zažehlení zkontrolujte, zda nedošlo k průsaku lepidla a slepení textilie nebo jejímu přilepení k podkladu. Tkaninu s kamínkovou fólií nechte chvíli zchladnout. Pokud kamínková fólie nedrží pevně na tkanině, fólii nesundávejte a zažehlete ještě jednou.
Doporučení:
Doporučujeme zvláště pro komerční účely používat pro nažehlování aplikací termolis – máte tak zaručeno dodržení tlaku, teploty a času při zažehlování.


Údržba: 
Poprvé perte až po úplném vytvrzení lepidla, tj. cca 24 hodin po zažehlení. Perte a žehlete z rubu (stranou s kameny dovnitř).
Perte a ždímejte šetrně! Používejte vlažnou vodu, prací prostředek na jemné prádlo, minimální množství aviváže, nepoužívejte sušičku prádla. Při praní v pračce používejte prací sáček, program pro jemné prádlo a šetrné ždímání. Pračku nepřeplňujte a neperte společně s výrobky, které obsahují ostré hrany, zipy atd. a mohou kameny poškodit či sedřít. Nikdy nežehlete přímo přes kameny, vždy žehlete krátce z rubové strany.


Upozornění:
Nažehlovací kameny nejsou vhodné pro aplikaci na kůži, semiš, kožené výrobky, na výrobky chemicky ošetřené (např. s vodoodpudivou, rychleschnoucí úpravou). Nedoporučuje se nažehlovat kameny na podklad, který je namáhán v místě nalepení kamene v ohybu (např. obuv).
Neneseme žádnou odpovědnost za poškození materiálu způsobené nesprávným způsoben zažehlení, nesprávnou teplotou nebo aplikací na nevhodný materiál. 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.